Povinné ručení a výměna čelního skla

Povinné ručení je zákonem povinný pojišťovací produkt, jehož smyslem je krýt škody způsobené vaší jízdou vůči jiným subjektům. Z toho logicky vyplývá, že výměna či oprava čelního skla může být financována ze základního povinného ručení v případě, že vám poškození skla způsobil někdo jiný. Při poškození skla je však minimum případů, kdy lze usvědčit viníka, a tak je lepší být prozíravější při výběru správného pojišťovacího produktu.

To, že si v rámci havarijního pojištění můžete sjednat pojištění skel, pro vás asi nebude novinka. Víte o tom, že se lze připojistit i k povinnému ručení? Konkurenční boj mezi pojišťovnami je totiž velmi tvrdý, a proto i u produktu, který byl vytvořen k tomu, aby primárně hájil zájmy ostatních, je možnost sjednat si řadu připojištění a doprovodných produktů, kterými můžete pojistit proti riziku i sebe. Jedním z nich je také připojištění skel, a to nejen těch čelních. 

Podle čeho si vybrat připojištění skel?

Pokud jste si procházeli nabídky pojištění, jistě vám neuniklo, že jste narazili na různé ceny, a to i v rámci jedné pojišťovny. Tyto rozdíly plynou většinou z parametrů, které si pro své připojištění nastavíte. V dnešní době si totiž můžete pojišťovací produkt zvolit takřka dle svých představ – vyberete, která skla chcete pojistit, do jaké výše plnění a v neposlední řadě také rizika, před kterými chcete svá skla pojistit. Může se jednat o havárie, vandalismus, živelné události nebo střet se zvířetem. S větším rizikem pro pojišťovnu pak vzrůstá i cena pojištění.

Pozor na spoluúčast

Máte už připojištění sjednáno a domníváte se, že veškeré případné náklady na opravu jdou na vrub pojišťovny? I zde pozor na podmínky smlouvy. Snad kvůli častým pojišťovacím podvodům, přistoupila většina pojišťoven na podmínku finanční spoluúčasti poškozeného na úhradě škody. Abychom pojišťovnám nekřivdili – jedná se většinou o spoluúčast v řádu stokorun a v některých případech platí podmínka spoluúčasti jen po dobu několika prvních měsíců od vzniku smlouvy. Může vás to však nepříjemně překvapit.

VÝMĚNA ČELNÍHO SKLA

Tento web je pouze informativí. Může obsahovat chyby a nepřesnosti. Web není pravidelně aktualizován.